„ERDEM x H&M“

„ERDEM“ mados namų dizaineris Erdem Moralioglu bendradarbiavimą su „H&M“ prekės ženklu įvardija kaip galimybę apžvelgti savo karjerą nuo mados namų susikūrimo 2005 metais iki dabar. „Buvo įdomu apmąstyti apie tai, ką aš padariau per pastaruosius dvylika metų“, – sako jis. Erdem gimė Monrealyje, Kanadoje, turko ir anglės šeimoje, kartu su savo dvyne seserimi Sara. Jis persikėlė į Londoną, norėdamas studijuoti mados karališkame meno koledže (Royal College of Art) 2000 metais, prieš pradėdamas kurti savo prekės ženklą 2005 metais. Jo mados namai dabar tapo vienais sėkmingiausių Londone, o jo kolekcijos yra saugomos prestižiškiausiose parduotuvėse visame pasaulyje.

„ERDEM“ prekės ženklui „H&M“ sukūrė naują kolekciją, skirtą moterims, ir, pirmą kartą istorijoje – kolekciją vyrams. Dizaineris savo kuriamose kolekcijose geba apjungti grožį, romantiką, moteriškumą bei pridėti savitos, tik jam būdingos, magijos. Drabužiuose bei aksesuaruose matomas ne tik meistriškas audinių, gėlių raštų derinimas, bet ir kur kas daugiau – čia paslėptos ir istorinės nuorodos ar asmeniniai pasakojimai.  Ši kolekcija – ne išimtis. Kaip tvirtina pats dizaineris, šios kolekcijos inspiracija – Pet Shop Boys dainos ,,Being Boring” vaizdo klipas, vaizduojantis jaunų draugų grupės įsiveržimą į Anglijos kaimo namą. Tai sužadina pačio dizainerio prisiminimus apie gyvenimą Anglijoje, kurie nugula naujų drabužių siluetuose.

Nostalgija Anglijos dvasiai juntama ne tik kolekcijos rūbuose, tačiau ir fotografo Michal Pudelka nuotraukose. Jis kolekcijos modelius įamžino dvare, o gėlių ir nėrinių dermę sustiprino pasitelkdamas gyvas gėles. Senoviniuose rūmuose sukurtas ir Baz Luhrmann režisuotas „ERDEM x H&M“ kolekcijos trumpametražis filmas.

Neslėpsiu – išvydus „ERDEM x H&M“ kolekcijos nuotraukas man užgniaužė kvapą. Po ypač drąsios ir seksualios Balmain bei ryškios Kenzo kolekcijų, ,,ERDEM” buvo tai, ko iš tiesų laukiau. Balmain kolekcija išsiskyrė puošnumu bei kaprizingais siluetais. Šios kolekcijos drabužius puikiai galėjau įsivaizduoti naujametiniame vakarėlyje, jais apsirengusią regėjau ne tik  ilgakoję Gigi Hadid, bet ir bet kurią Kardashian klano moterį. Deja, tik ne save. Taip pat nutiko ir su Kenzo kolekcija. Ypač drąsi ir ryški raštų eklektika tikrai buvo įdomi pažiūrėti, tačiau ne dėvėti Vilniaus gatvėse.

Kuo išskirtinė ši ,,ERDEM”  kolekcija? Tai kolekcija, kurią norėsis dėvėti amžinai. Aš ją vertinu kaip ilgaamžę investiciją tiek jaunai merginai, tiek brandžiai moteriai. Taip pat manau, jog ji tinka ir tikrai romantikei, mėgstančiai pabrėžti savo moteriškumą, ir berniukiškai merginai su džinsais ir odine striuke. Taip pat žavus ir pačios kolekcijos universalumas – drabužiai atrodys įspūdingai tiek šventėje, tiek kas dieną papildant savo gatvės stilių. Netgi derinant tarpusavyje puošnias ,,ERDEM” sukneles su sportiniais džemperiais, galima sukurti visiškai netikėtų derinių. Šios nostalgiškos, kiek melancholiškos kolekcijos nuotaikos, raštų ir audinių žaismas mane užbūrė. Tikriausiai tai vienintelė H&M ir žinomo dizainerio kolekcija, kurios kiekvieną drabužį ar aksesuarą tikrai nešiočiau. Kol kas peržiūrėjus nuotraukas, panašu, jog mielai kelis rūbus pasiskolinčiau ir iš vyriškos kolekcijos dalies.

Su dideliu nekantrumu laukiu lapkričio 2 dienos, kai ši išskirtinė limituoto leidimo „ERDEM x H&M“ kolekcija pasirodys GO9 Vilniuje bei internete www.hm.com. O ar laukiate jūs?

P.S. čia mano favoritai (einu iš proto dėl tų gėlėmis puoštų aulinukų bei skarelės):

 

Visos teisės į turinį saugomos CIPARI.

Share this post

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *